Tohid Foundation Inc.

عید سعید فطر 2023

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَكَّىٰ – وَذَكَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّىٰ

 

با اهدا سلام و آرزوی قبولی طاعات شما در ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعید فطر باستحضار میرساند با توجه به اینکه هلال ماه شوال در غروب روز جمعه 21 آوریل 2023 در ملبورن استرالیا رویت نشده است و فقط در بخشهای شمالی استرالیا رویت شده است بنابراین به فتوای آن دسته از مراجعی که دیدن با چشم مسلح یا رویت در هر نقطه از زمین را برای همه نقاط و یا رویت در مکانهایی که در شب مشترک هستند را کافی میدانند فردا

(روز شنبه 22 آوریل) عید سعید فطر خواهد بود.

 

 آندسته از روزه دارانی که مرجع ایشان تنها رویت با چشم عادی را در همان منطقه ای که هستند شرط میدانند علی الخصوص حضرت آیت آلله سیستانی روز یکشنبه را عید خواهند داشت.

 

با توجه به اینکه بسیاری از عزیزان فردا شنبه را عید میگیرند،

بنابراین انشالله نماز عید فطر فردا شنبه 22 آپریل در ادرس زیر برگزار خواهد شد

 

72‎ Luckie Street, Nunawading VIC 3131

 

برنامه ها: اذکار قبل از نماز؛ نماز روح بخش عید فطر و دو خطبه کوتاه بعد از نماز و صبحانه

 

 

زمان: شنبه22 آوریل مصادف با عید سعید فطر

ساعت: 8.30 دقیقه صبح با اذکار قبل از نماز و نماز راس ساعت 8.35 دقیقه آغاز خواهد شد.

 

صبحانه پس از نماز به رسم سالهای گذشته ترتیب داده شده است.

 

 

و عزیزانی که به فتوای مرجع ایشان روز یکشنبه را عید دارند میتوانند در سایر مراکز نماز روح بخش عید را اقامه نمایند. در روز یکشنبه  نماز عید فطر از ساعت 8.30در العصر  برگزار میباشد. آدرس:

2 Butler Road, Altona North, Melbourne, Victoria, 3025, Australia

و مرکز قائم به ادرس

47-51 Rebecca Dr, Ravenhall VIC 3023, Australia

 

این دسته از عزیزان در صورتیکه شک به اول ماه شوال بودن روز شنبه  را داشته باشند میتوانند قبل از اذان ظهر از شهر خارج شده و روزه خود را افطار نمایند.

 

تعیین مقدار فطریه و کفاره همواره یکی از دغدغه های مسلمانان میباشد که بهتر است قبل از نماز عید به نحو زیر پرداخت شود.

با توجه به اینکه قوت غالب برنج باشد یا نان، لازم است عزیزان محاسبه نمایند و برای هر نفر افراد تحت تکفل خود 3 کیلوگرم از غذای اصلی خود را یا قیمت آنرا بعنوان زکات فطره به فقیر بدهند، یا در جهتی که مراجع تقلید اجازه میدهند صرف کنند این مبلغ میتواند برای ملبورن از 12 تا 16 دلار برای هر نفربصورت تقریبی باشد که با توجه به قیمت هر کیلو برنج یا گندم که شخص معمولا خریداری میکند در نظر گرفته میشود. مقدار کفاره روزه هم میتوان به قیمت 750 گرم برنج یا گندم برای هر روزه قضا معادل تقریبی 3  دلار استرالیا در نظر گرفت. لطفا توجه داشته باشید که این مبالغ کاملا بستگی به قیمت نان یا برنج یا غذای غالب شما دارد که با چه قیمتی تهیه میکنید و تعیین قیمتها تقریبی است.

 

برای رفاه حال دوستان شما میتوانید مبلغ زکات و یا کفاره را به حساب بنیاد توحید منتقل نمایید. در اینصورت لازم است که در قسمت رفرنس، سید بودن و یا کفاره بودن را هم ذکر فرمایید و الا بعنوان زکات فطره عام محاسبه خواهد شد.

.

Bank Name: Westpac
Account name: Tohid Foundation Inc
Account Number:  411059
BSB:  033390
Refrence: Fetre / Seyed / Kafare

 

 

این صفحه را پرینت بگیرید این صفحه را پرینت بگیرید