Tohid Foundation Inc.

عید سعید فطر و مبلغ فطریه

بسم الله الرحمن الرحیم

قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَكَّىٰ – وَذَكَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّىٰ 

eyde fetr

 

با اهدا سلام و آرزوی قبولی طاعات شما در ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعید فطر باستحضار میرساند نظر باینکه هلال ماه شوال در غروب روز شنبه در هیچ کجای استرالیا رویت نشده و حتی در ایران و عراق نیز برای برخی از مراجع محترم حلول ماه شوال ثابت نگردیده است بسیاری از گروههای شیعه در ملبورن استرالیا روز دوشنبه 25 می را بعنوان روز عید فطر اعلام نموده اند.

همچنین همه ساله تعیین مقدار فطریه و کفاره یکی از دغدغه های مسلمانان میباشد که بهتر است قبل از نماز عید به نحو زیر پرداخت شود.

با توجه به اینکه قوت غالب برنج باشد یا نان، لازم است عزیزان محاسبه نمایند و برای هر نفر افراد تحت تکفل خود 3 کیلوگرم از غذای اصلی خود را یا قیمت آنرا بعنوان زکات فطره به فقیر بدهند، یا در جهتی که مراجع تقلید اجازه میدهند صرف کنند این مبلغ میتواند برای ملبورن از 7.5 تا 15 دلار برای هر نفربصورت تقریبی باشد که با توجه به قیمت هر کیلو برنج یا گندم که شخص معمولا خریداری میکند در نظر گرفته میشود. مقدار کفاره روزه هم میتوان به قیمت 750 گرم برنج یا گندم برای هر روزه قضا معادل تقریبی 2.30 دلار استرالیا در نظر گرفت. .

برای رفاه حال دوستان شما میتوانید مبلغ زکات و یا کفاره را به حساب بنیاد توحید جهت انتقال به ایران منتقل نمایید. در اینصورت لازم است که در قسمت رفرنس، سید بودن و یا کفاره بودن را هم ذکر فرمایید و الا بعنوان زکات فطره عام محاسبه خواهد شد

.

Bank Name: Westpac
Account name: Tohid Foundation Inc
Account Number:  411059
BSB:  033390
Refrence: Fetre / Seyed / Kafare

در پناه حق باشید

بنیاد توحید

این صفحه را پرینت بگیرید این صفحه را پرینت بگیرید